Найцікавіші та незвичайні місця в Києві

03 січня 2012
Unusual-places-kiev-mapia

Місто Київ славиться своєю давньою історією, а також численними парками, музеями, храмами та іншими видатними пам'ятниками архітектури. Зрозуміло, про Києво-Печерську лавру, Майдан Незалежності та Батьківщину-Мати знає кожен, однак є в столиці Україні і такі місця, про які навіть не всі кияни знають. Наприклад, кав'ярня-театр або пам'ятник носу. Цікаво, чи не так? Представляємо вашій увазі список місць та закладів, про які ви, можливо, ще не чули і які можуть показатися вам цікавими.


1

Ресторан "Вавілон"

місто Київ, вул. Саксаганського, 6

(044) 287-45-13
(044) 287-75-13

Кафе та ресторани

У стінах цього легендарного закладу побувало дуже багато діячів національного і світового мистецтва, які продовжують справно тут відпочивати, і "запалювати" інших відвідувачів своїми акторськими талантами. Інтер'єр ресторану виконаний в стилі Будинку кіно - практично все зроблено з дерева, стіни обшиті велюром, а столи і стільці зроблені на замовлення в Австрії.

2

Арт-кафе "Будинок Бергонье"

місто Київ, вул. Пушкінська, 17

(044) 234-22-02
(044) 531-63-47

Кафе з терасами

Це незвичайне арт-кафе в самому центрі міста є улюбленим місцем київського театрального бомонду. Тут воліють відпочивати актори театру російської драми, а також гастролери і артисти всіх мастей.

3

Будинок з химерами

місто Київ, вул. Банкова, 10

Пам'ятки

Ця незвичайна будівля була побудована архітектором Владиславом Городецьким у 1901-1903 роках як прибутковий будинок з приміщеннями для своєї сім'ї. Городецький любив полювання, можливо, тому в його роботах присутнє так багато скульптурних зображень тварин.

4

Ботанічний сад ім. академіка А. Фоміна

місто Київ, вул. Симона Петлюри (Комінтерну), 1

(044) 234-60-56

Пам'ятки

Як правило, багато красивих та цікавих місць Києва пов'язані з його головним символом - каштаном. У ботанічному саду є знаменита каштанова алея, на якій ростуть найстаріші в Києві каштани - вік деяких з них перевищує півтора століття. Незважаючи на свій солідний вік, ці дерева до цих пір зацвітають кожну весну.

5

Хрещатий парк

місто Київ, пл. Європейська, 1

Парки та сади

У цьому парку знаходиться один з самих незвичайних музеїв Києва - Музей води, розташований у водонапірній башті, вік якої перевищує сто років. У музеї представлені різні акваріуми, модель працездатною артезіанської свердловини, а також опудала гігантських щурів та найбільший в Україні унітаз.

6
Прекрасне місце для культурного відпочинку і прогулянок з дітьми. На Пейзажній алеї живуть гігантські коти-стоноги, слони-фонтани, закохані зебри і гігантські горобці. На стінах викладена мозаїка з дитячими обличчями, а сміттєві урни виконані у вигляді гральних кісток-кубиків. Є також дитяча гірка присвячена Алісі з країни чудес.

7

Андріївський узвіз

місто Київ, узвіз Андріївський

Пам'ятки

Серед іншого, на Андріївському узвозі можна побачити незвичайний пам'ятник носа з вусами, прототипом яких, швидше за все, є ніс і вуса письменника Миколи Васильовича Гоголя. Цей твір приваблює натовпи людей - кожен третій перехожий "втирає" письменникові ніс, багато з "носом" фотографуються. У народі популярна байка про те, що якщо потримати цей ніс, можна позбутися від легкого нежитю. Як знайти: Андріївський узвіз, 34, праворуч від входу в галерею "Триптих".

8

Монастир Святого Василія Великого Української греко-католицької церкви

місто Київ, узвіз Вознесенський (Смирнова-Ласточкіна), 7

(044) 486-14-69
(044) 486-44-08

Громадські організації

Досить молодий, але дуже відомий храм грекокатолицької церкви. Храм також відомий тим, що в 2001 році його відвідував і благословляв сам Папа Римський Іоанн Павло II.

9

Центральний будинок художника

місто Київ, вул. Січових Стрільців (Артема), 1/5

(044) 272-05-47

Галереї і Музеї

Фасад будівлі Будинку художника на Львівській площі прикрашають сім жіночих скульптур. Кияни часто сперечаються про те, що вони можуть означати. Офіційно вважається, що це музи, які символізують різні види мистецтва, проте в народі їх називають "сім повішених".

10

Золоті ворота

місто Київ, вул. Володимирська, 40А

(044) 278-69-19
(044) 278-45-44

Галереї і Музеї

Недалеко від станції метро "Золоті Ворота" знаходиться забавна скульптура кота, повністю зроблена з одноразових виделок, пригвинчених шурупами. Також перебуваючи на Золотих Воротах, не можна не звернути уваги на бронзовий пам'ятник коту Пантелеймону, встановлений в 1998 році. Згідно з легендою, при ресторані "Пантагрюель" жив величезний персидський кіт по кличці Пантелеймон, який вважався своєрідним талісманом закладу, а згодом загинув при пожежі в ресторані. На згадку про улюбленця, відвідувачі замовили і встановили статую тварини перед входом.

11

Замок Річарда Левове Серце

місто Київ, узвіз Андріївський, 15

Пам'ятки

Ця будівля, стилізована під неоготичний англійський замок, з'явилася на Андріївському узвозі завдяки техніку-будівельнику А. Крауссу у 1904 році. Монументальні фасади прикрашені архітектурними елементами замково-кріпосних споруд - різноманітними баштами, шпилями, зубчастими навершями стін та ін. У різний час у будинку проживали відомі українські художники Ф. Красицький, І. Макушенко і Ф. Балавенський.

12

Національний історико-культурний заповідник Києво-Печерська лавра

місто Київ, вул. Івана Мазепи (Січневого Повстання), 25 корп. 36

(044) 280-30-71

Пам'ятки

На території Києво-Печерської Лаври, приблизно в 10 метрах від входу до Нижніх печер знаходиться найстаріша липа Києва. За легендою, липа була посаджена самим засновником монастиря - ігуменом Феодосієм Печерським, на місці поховання його матері. Інша легенда свідчить, що липа була посаджена також, місцевим ченцем, якого поховали в дуплі цієї липи. За даними фахівців, липі Феодосія Печерського 700-800 років, висота 18 метрів, обхват 6,5 м.

13

Замок барона Штейнгеля

місто Київ, вул. Ярославів Вал, 1

Пам'ятки

Даний архітектурний шедевр, який в народі також іменується "Притулком лицаря", дійсно має королівський вигляд, і досить непогано зберігся до наших днів, адже йому не багато, не мало - понад століття.

14

Будинок з жирафами

місто Київ, вул. Володимирська, 77

Пам'ятки

Дуже старий будинок у центрі Києва, що володіє однією дуже примітною особливістю - архітекторами з Архітектурного союзу на торцевій стіні будинку намальовані величезні барвисті жирафи.

15

Будинок плачущої вдови

місто Київ, вул. Лютеранська, 23

Пам'ятки

Головна особливість цієї будівлі - сумне жіноче обличчя виліплене на фасаді. Коли йде дощ, по кам'яних щоках красуні течуть краплі і здається, що вона плаче. Саме через цей барельєф будинок отримав таку назву. Втім, хто зображений на барельєфі і чому "вдова" плаче до цих пір залишається загадкою для істориків міста.

16

Кав'ярня "Театр кави Каффа"

місто Київ, вул. Григорія Сковороди, 5А

(044) 425-38-45

Кав'ярні та кондитерські

Завдяки інтер'єру цю кав'ярню називають театром. Зали закладу обігрують історію розвитку кавової справи. До того ж, у меню подача кави представлена як у театральних виставах. Є вступ, діючі герої (сорт кави, посуд, відповідне атрибути), місце і час події. Серед іншого, тут представлений великий вибір якісної кави та смачних десертів.

Нові добірки Києва